Este sitio web usa cookies, puedes ver la política de cookies, aquí -
Política de cookies +

RESULTADOS: GRAND PRIX ZAGREB (CROACIA)

15-17/07/2022

🥉BRONCE: LAURA MARTÍNEZ ,-48kg.:

⬆️ Lima BRA ⬆️ Milán ITA ⬇️ Nikolic SRB

⬆️ Rishony ISR ⬆️ Malca ISR

⬆️ Munro-GBR
⬆️ Wolczak-ISR
⬆️ Koga-JAP
⬇️ Kim-KOR
⬇️ Shamashadin GEO
⬆️ Rozyyeba TKM
⬆️ Weill FRA
⬇️ Kocher SUI
⬇️ Iraoui MAR
⬆️ Gasimov AZE
⬆️ Georgiev BUL
⬆️ Veg HUN
⬇️ Korrel NED
⬇️ Eich SUI

RESULTADOS: SÚPER COPA DE ESPAÑA DE VALENCIA

02/07/2022

🥇OURO: Diana BRENES,-70kg.
🥈PRATA: Carlos ANTÓN,-60kg.
🥉BRONCE: Rocío GARCÍA,-52kg.
🥋5° Samuel MARTÍNEZ,-81kg.

SEGUIMENTO

POR AUTONOMÍAS

RESULTADOS: XOGOS DO MEDITERRÁNEO

29/06-01/07/2022

🥇OURO Francisco Garrigós, -60kg.
🥇OURO Nikoloz Sherazadishvili, -100kg.
🥉BRONCE Tristani Mosakhlishvile, -90kg.
🥋 7° Alberto Gaitero, -66kg.

RESULTADOS: CAMPIONATO DE ESPAÑA UNIVERSITARiO

15/05/2022

OUROS🥇🥇🥇🥇🥇🥇
ANDREA INSUA IGLESIAS 52kg.
NOELIA INSUA IGLESIAS 70kg.
ALBERTO GAITERO MARTIN 73kg.
JAVIER GALLEGO PEREZ-OLIVARES 81kg
GUILLERMO CADENAS SUAREZ 100kg
GUILLERMO CORDERO RODRIGUEZ M100kg
PRATAS 🥈
EVA PEREZ SOLER 48kg.
BRONCES 🥉🥉🥉🥉🥉🥉🥉🥉
ELENA CAÑIBANO DE CELIS 57kg.
ALEJANDRO BASTERO COMESAÑA100kg.

RESULTADOS INDIVIDUAIS

RESULTADOS POR UNIVERSIDADES

SEGUIMENTO

RESULTADOS: COPA DE ESPAÑA CADETE DE VALLADOLID

13/02/2022

OUROS🥇🥇🥇
SAMUEL TATO 60kg.
NICOLÁS MONTERO 66kg.
LUIS REY +90kg
PRATAS 🥈
MIGUEL TRILLO 81kg.
BRONCES 🥉🥉🥉🥉🥉🥉🥉🥉
PABLO RICO 50kg.
RICARDO LESTON 55kg.
BAMBA DIENG 66kg.
HUGO BERTO 66kg.
GUTIER MARQUES 73kg.
IVAN RIAL 90kg.
INES FERNANDEZ 48kg.
RAQUEL HERNANDEZ 57kg.

SEGUIMENTO

FOTOGRAFIAS

RESULTADOS: COPA DE ESPAÑA JÚNIOR DE SALAMANCA

30/01/2022

OUROS🥇🥇🥇🥇
MARTA GAITERO 48kg.
VERÓNICA PEREZ 57kg.
NOA GONZALEZ 70kg.
MIGUEL MIRAS 90kg
PRATAS 🥈🥈
SABELA LAGE 70kg.
JAVIER CORRAL 66kg.
BRONCES 🥉🥉🥉🥉🥉🥉🥉🥉
INÉS T. VILLAHOZ 52kg.
MARINA GÓMEZ 63kg.
XESUS PATIÑO 60kg.
FRANCESCO LACCONE 73kg.
MIGUEL FERREIRO 81kg.
JOSE IGLESIAS 90kg.
PABLO RODRÍGUEZ 90kg.
MATEI PETRU 100kg.

FOTOGRAFIAS

RESULTADOS: CAMPIONATO DE ESPAÑA ABSOLUTO

06/12/2021

GALICIA ACADA O PRIMEIRO POSTO POR SELECCIÓNS, UN FITO HISTÓRiCO QUE VEN A REFRENDAR A UNIÓN E CAPACIDADE DE TRABALLO QUE DURANTE HAI ANOS GUÍAN AOS FEDERADOS GALEGOS E AOS SEUS DIRIXENTES, TÉCNICOS E DEMÁIS MEMBROS DO EQUIPO.

ESTRELLA LÓPEZ, -52kg. 🥇OURO
LAURA VÁZQUEZ, -63kg.🥇OURO
DAVID G. TORNÉ, -66kg. 🥇OURO
ALBERTO GAITERO, -73kg.🥇OURO
TRISTAN MOSAKHLISHVILI, -90kg.🥇 OURO
NIKOLOZ SHERAZADISHVILI, -100kg.🥇OURO
LAURA MARTÍNEZ, -48kg.🥈PRATA
ALEJANDRO SANMARTIN, +100kg.🥈PRATA
VERÓNICA PÉREZ, -52kg. 🥋
ALEXIS ROSA, -81kg. 🥋 5°.
DANIEL MERINO, -90kg. 🥋
SERGIO TRILLO, -100kg. 🥋

RESULTADOS INDIVIDUÁIS

RESULTADOS POR AUTONOMÍAS

SEGUIMENTO

FOTOGRAFÍAS

RESULTADOS: CAMPIONATO DE ESPAÑA ESCOLAR - INFANTIL E CADETE 2021

04-05/12/2021

CATEGORÍA INFANTIL:
CATEGORÍA CADETE:
Pablo Rico , -46kg. 🥈
Irene Vázquez, -48kg.🥉
Iker Fernández, -50kg. 🥉
Ricardo Lestón, 55kg, 🥉
🏆 2º EQUIPOS MASCULINO
🏆 3ª EQUIPOS FEMININO.
Ana Vizoso -70kg. 🥇
Alejandro Moral -55kg. 🥇
Anderson Cotón -60kg. 🥇
Natalia Rodriguez -40kg. 🥈
Alejandro Patiño -81kg. 🥈
Malena Castro -48kg. 🥉
Ines Villahoz -52kg. 🥉
Noa Glez. -70k. 🥉
Lucas Santamaria -50kg. 🥉
Luis A. Cernuda -50kg. 🥉
Jorge Álvarez +90kg. 🥉

RESULTADOS COMPLETOS

FOTOGRAFÍAS

RESULTADOS: CAMPIONATO DE ESPAÑA DE JIU-JITSU MASCULINO E FEMININO

20/11/2021

Ana Fernández Moráis, LOITA -63kg. 🥉 BRONCE
Alejandro Álvarez-David Pardavila, DÚO KATA. 🥉 BRONCE
Rebeca Garrán, LOITA -57kg. e Daniel Marín, LOITA -94kg. - 5º Posto

RESULTADOS: COPA DE ESPAÑA INFANTIL E CADETE DE AVILES

30-31/10/2021

🥇Anderson Coton, -60kg.
🥉Alejandro Rodiles -60kg.
🥉Alejandro Patiño -81kg.
🥉Sergio Barbé, -55kg.
🥉Marta Gaitero, -48kg.
🥉Inés Villahoz, -52kg.
🥉Lucía Pazos, -57kg.
🥉Fabiola Fernández, +70kg.
🥇Pablo Rico, -46kg.
🥇Esteban Castro, -50kg.
🥇Ricardo Lestón, -55kg.
🥈Hugo Devesa, -46kg.
🥈Daniel López Romay, -60kg.
🥈NicolásFreire, +66kg.
🥈Lidia Trabado, -44kg.
🥉José Etchevarría, -50kg.
🥉Samuel Minambres, -60kg.
🥉Mateo Rocha, -60kg.
🥉Daniel Lago, -66kg.
🥉Inés Fndez.-Villarrenaga, -44kg.
🥉Zeltia Sousa, -48kg.
🥉Candela Baldonedo, -57kg.

RESULTADOS: COPA DE ESPAÑA DE EIBAR DE JIU JITSU 2021

31/10/2021

Rebeca Garrán Casal, LOITA -57kg. 🥈PRATA
Ana Fernández Moráis, LOITA -63kg. 🥈PRATA
Xermán Rodríguez Serafín, LOITA -77kg. 🥉 BRONCE

RESULTADOS: CAMPIONATO DE ESPAÑA UNIVERSITARIO

17/10/2021

Eva Soler, -48kg. 🥉 BRONCE
Andrea Insua, -52kg. 🥇ORO
Mateo García,-60kg. 🥈PLATA
Noelia Insua, -70kg. 🥇ORO
Javier Gallego, -81kg. 🥇 ORO
Alexis Rosa, -81kg. 🥉 BRONCE
Anxo Fernández, -90kg.🥉BRONCE
Guillermo Cordero, -100kg. 🥈PLATA

RESULTADOS INDIVIDUAIS

SEGUIMENTO

FOTOGRAFÍAS

NON Á VIOLÉNCIA DE XÉNERO

Pontevedra, 23/11/2020

A Federación Galega de Judo proclama o seu non á violencia de xénero coa participación no acto celebrado no C.G.T.D. de Pontevedra

A Federación Galega de Judo e D.A. estivo presente a través dos seus deportistas, Nikoloz Sherazadishvili (de forma presencial) e María Bernabéu e Fran Garrigos (de forma virtual), no acto que en sinal de rexeitamento á violencia de xénero e en apoio ás súas vítimas celebrouse hoxe luns 23 de novembro xunto ao Presidente da Xunta de Galicia, Alberto Nuñez Feijoo, á conselleira de Emprego e Igualdade, María Jesús Lorenzana, e ao secretario xeral para o Deporte, José Ramón Lete, no Centro de Tecnificación Deportiva de Pontevedra.

FOTOGRAFIAS

RESULTADOS: CAMPIONATO DE EUROPA ABSOLUTO 2020 - XORNADA 1

Praga, 20/11/2020

Dous bronces e un 5° posto na primeira xornada do torneo.  ALBERTO GAITEIRO, -66kg. vence a Zhukov de ROMANÍA, en primeira rolda, en oitavos de final,  perde con Vieru de  MOLDAVIA, nun combate moi igualado quedando fóra de opción de medallas.  ESTRELLA LÓPEZ, -52kg. BRONCE: vence a Petrovic de SERBIA, en primeira rolda.  En cuartos desfaise da BELGA, Van Snick , parte cruzarse en semifinais coa judoka ITALIANA. Giuffrida, non podendo pasar á final,  Estrela enfrontouse á RUSA Kuziutina na loita polo bronce, nun combate cheo de determinación que caeu ao lado da nosa competidora. FRAN GARRIGÓS -60kg. BRONCE.  Tras librar en primeira rolda,   vence a  Starkel de ESLOVENIA, en segunda rolda. En cuartos de enfronta ao judoka ITALIANO, Pantano ao cal vence meténdose en semifinais, o enfrontamento ten lugar co judoka RUSO Abuladge, con quen perde tras facer a maior parte do combate cunha lesión nunha costela. Xa na disputa polo bronce, o noso guerreiro afronta un combate moi duro cunha forte dor,  que non lle impediu lograr o bronce fronte a Lesiuk de UKRANIA . LAURA MARTÍNEZ, -48kg. 5a. CLASIFICADA. Tras lograr en primeira rolda, vence á PORTUGUESA Brito en oitavos.  En cuartos de final derrota á dura competidora RUSA Dolgova, para plantarse en semis conla FRANCESA, Boukli e non lograr vencer.  Xa na disputa polo bronce Laura non logra en metal fronte á competidora alemana Menz, e logra unha moi meritoria 5ª PRAZA.

FOTOGRAFÍAS: XOGADE JUDO A CORUÑA 2020 - Cortesía Juan Galán

07/03/2020